Vajinismuslu kadınların ruhsal durumu nasıl olur?

Vajinismus kadının eşi ve ya partneri ile kendi isteği dışında ilişkiye girememesidir. Bu hastalıkta ön sevişmede sıkıntı yoktur. Fakat daha sonrasında kendi isteği dışında sıkıntılar olmaya başlar. Vagen girişindeki kasların kasılmasıyla kendi iradesi dışında ilişkiye giremez. Bu durumun öncesinde kadında istek ve arzu görünebilir fakat ilişkiye giremez. Vajinismus zamanla çözülmezse büyük bir sıkıntıya sebep olabilir. Vajinismus kadın bir süre sonra isteksiz bir hale gelir. Vajinismuslu kadın ilişki sırasında bacaklarını kapatır, eşini ve ya partnerini geri iter. Bu durumlarda kendini suçlu bulur ve mutsuz olur.

Vajinismuslu kadınların ruh hali

İlişkide partnerini ve ya eşini geri ittiği için ve ilişkiye giremediği için kendini mutsuz hisseder. Hatta ağlar ve bu hastalığın hiç geçmeyeceğini düşünür. Bu hastalığı yaşan çiftler zamanla kendilerinde hata ararlar. Birbirlerini gerçekten sevip sevmediklerini düşünmeye başlarlar. Bu durum sebebiyle bu hastalığın acilen çözülmesi gerekir. Diğer türlü çiftler birbirlerine karşı zamanla sevgi duygusunu yitirmeye başlayabilir. Bu sebeplerden dolayı Vajinismus hastalığının acilen çözülmesi gerekir. Bu aşamalarda kadın zor durumdayken erkeğin eşini anlamaması ve eşine bu problemi çözmek için gerekli desteği vermemesi durumunda Vajinismus problemi taşınmakta ve bu hastalık daha da büyümektedir. Fakat erkeğin bu durumu kabullenip eşiyle birlikte bu hastalıkla yaşaması ilerleyen dönemlerde cinsellik kısmında büyük eksikler meydana getirir.

Bu durumlarda erkek ve kadın kendi iç dünyalarına dönerler. Bu sebepten dolayı da boşanmaya kadar gidebilir. Vajinismus hastalığını genelde yakınları ve aileleri bilmezler. Özellikle toplumda ne zaman çocuk sahibi olacaksınız sorusu çifti çok mutsuz edebilir. Hatta çift arasında kavgaya bile sebep olabilir. Tabi ki bu hastalığın bir çözümü bulunmaktadır. Fakat vajinismus hastalığın tedavisi kişiye özel olmalıdır. Vajinismus hastalığına sahip olan kişiler bu durumu çözmek için çeşitli şeyleri okuyabilirler. Kendi başlarına çözmek isteyebilirler. Fakat bu durum tam tersi etki yaratabilir. Bu problemin uzmanlar eşliğinde çözülmesiyle, çiftler sağlıklı ve mutlu bir ilişkiye kavuşabilirler. Özellikle kadınlar, kendilerine karşı kaybetmiş oldukları öz güvenini geri kazanır. Artık çiftin bir bebeği olabilir.

Yazar: ruhusar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir