Vajinismus hastalığı neden olur?

Vajinismus hastalığı, kadınların cinsel ilişkiye kendi iradeleri dışında ilişkiye girememeleridir.  Bu sebeplerden dolayı birçok ilişkinin bittiğini ve birçok ilişkide çiftlerin mutsuz bir şekilde ilerlediklerini gördük. Bu hastalık çoğu kadının ilişkiye girememesine sebep oluyor. Bu hastalık sebebiyle kadınlar çocuk sahibi olamıyorlar. Hastalığın çözümleri bulunsa da en mantıklı ve en güvenilir yöntem, bu konuda uzman doktora danışmaktır. Uzman doktorlar eşliğinde bu hastalıktan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Vajinismus hastalığının giderilmesinin ardından eşinizle ilişkinizi daha mutlu ve daha güzel bir hale getirilebilir.

Vajinismus hastalığının sebepleri nedir?

En büyük etkenlerinden biri çevrenizdeki insanlardır. Sizleri bu konuda korkutuyorlar. Bu sebepten dolayı sizde bu hastalığı taşımaya başlıyorsunuz. Hastalık anlayacağınız üzere fiziksel bir hastalık değil Zihinsel bir hastalıktır. Çözümü çok zor ve çözülmez bir hastalık gibi gözükse de aslında oldukça basit bir şekilde çözülüyor. Sadece bu konuda Vajinismus hastalığını bilen ve ya bu konuda uzmanlaşmış doktorlara danışmanız gerekir. Bu uzman doktorlar dışında danıştığınız kişiler hastalığı çözüme ulaştıramayabilir. İşin daha kötüsü hastalık ilerleyebilir ve ömrünüzün sonuna kadar bu hastalıktan kurtulamayacağınızı düşünürsünüz. Bu yüzden hastalığınızı giderecek uzmanlara danışarak hastalığı oldukça kolay bir şekilde yenebilirsiniz. Hastalığın kötü taraflarından biride böyle yaşamaya ikna olmanızdır. Bu sebeple çocuk sahibi olamayabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarda "Ne zaman çocuk yapacaksınız?" sorusu sorduğunda sinirlenebilir hatta sinirden ağlayabilirsiniz.

Daha da kötüleşmeye başlarsa insanlardan nefret edebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde ilişkiniz olmaz, evli iseniz evliliğinizi bitirebilir. Bu sebeple Vajinismus hastalığına sahipseniz ve ya eşiniz sahipse kesinlikle bir uzmana danışmalısınız. Çünkü kişi bu hastalıkta sürekli kendinde suç bulur. Bu sebepten dolayı da sürekli mutsuz olur. Eşinizin mutsuz olması da tabi ki sizi de mutsuz edecektir. En büyük sorunlardan biri çocuğunuzun olmaması durumunda evliliğiniz çok uzun sürmeyebilir. Böyle sonuçlar almak istemiyorsanız kolay çözümü olan bu hastalığı yenmelisiniz. Fakat bu konuda kesinlikle bilgisi olan uzmanlara danışmalısınız.

Yazar: ruhusar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir