Vajinismus Çifti İyileştirme Yolları

Vajinismus sadece kadınlara özgü bir rahatsızlık olarak düşünülse de aslında çiftlerin ortak rahatsızlıklarından birisidir. Tıbbi bir sorun olarak ele alınacak olan bu rahatsızlık, tedavi noktasında da işleri kolaylaştıracaktır. Çiftler için bu konuda uygun tedavi yöntemleri geliştirildiğinden dolayı evliliğin ilk gününden itibaren çiftler, iyileştirme yolları için merkezlere müracaat edebilir.

Çiftler için vajinismusun tedavisinde en önemli detay, tedaviye açık olunmasıdır. Vajinismuslu kadınlar, özellikle eşlerinden destek aldığı sürece bu sorunu yenebilecektir. Fakat eşlerin tepki göstermesi ve kadınların tedaviye açık olmaması, mevcut cinsel sorunun daha da problem olmasına neden olur. Bu nedenle vajinismus çifti iyileştirme yolları noktasında eşler olarak tedaviye katılım sağlanmalıdır.

Vajinismusun Tedavisinde Neler Önemlidir?

Tedavi sırasında çiftlere çeşitli ev ödevleri verilir. Böylece cinsel ilişki için çeşitli egzersizlerle çiftlerin mevcut sorunu aşması sağlanır. Aynı zamanda çiftler, yaşadıkları sorunu bir sorun olarak algıladığı için tedavi boyunca, vajinismus çok fazla sorun olmaz ve böylece kadınların rahatlaması da sağlanır.

Vajinismusu Yenmenin En Önemli Noktaları Nelerdir?

Vajinismus için çiftlere sağlanacak destekler, sorunun ortadan kalkması adına etkili olacaktır. Fakat çiftlerin vajinismus hikayesinin doğru olarak aktarılması da önemlidir. Bu nedenle uzmanla yapılacak görüşmelerde, kişilerin açık olması ve tüm yaşananlar ile ilgili gerçekleri anlatması gerekir. Çiftler, özellikle söz konusu cinsellik olduğunda birbirine karşı dürüst olmayabilir. Saklanan, gizlenen ve söylenemeyenler olabildiği gibi vajinismusu yenme noktasında çiftlerin iyi bir tedavi alabilmesi adına mutlaka bu noktaya dikkat etmesi gerekir.  

 

Yazar: ruhusar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir