Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Artırmak Mümkün

Tüp bebek tedavisinde başarıyı artırmak mümkün.Çocuk sahibi olmak isteyen ve tüp bebek tedavisi denemeleri olumsuzlukla sonuçlanan çiftlere müjde! Yumurta kalitesini arttırmaya yönelik uygulamalar ve birçok tedavilerle artık bebek sahibi olma olasılığı çok daha yüksek.

Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Artırmak Mümkün

Tüp Bebek Tedavisi, günümüzdebebek sahibi olamayan çiftlerin sıkça başvurduğu tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Cesaretini toplayıp tüp bebek tedavisini deneyen çiftlerin yüzde 70’i ilk denemede olumsuzlukla sonuçlanıyor. Rehavete kapılıp tekrar denemeyen çiftlerin olduğu gibi tüp bebek tedavisini sürekli deneyip başarısızlıkla sonuçlanan çiftler de var. Öncelikle uzmanlar çiftlerin tedavi sürecinde psikolojik destek almalarının çok önemli olduğu üzerinde ısrarla duruyor. Birçok tüp bebek tedavi denemesinde başarısız olan çiftlere öncelikle yumurta kalitesini arttırmaya yönelik yaklaşımlar uygulanıyor. Protokol ve ilaç değişiklikleri ya da destek tedaviler ile yumurta kalitesini artırmaya yönelik yaklaşımlar daha iyi embriyo elde edilmesini sağlamaktadır. Bu noktada ilerleyen teknoloji ve yüksek deneyim her soruna çözüm sunuyor. Miyom, polip veya rahim zarında yapışıklık olduğunda ön tedavi şart görünüyor. Bu sürecin sabır gerektirdiğini unutmayarak, stresten çiftlerin uzak durması gerekmekte.

İki Embriyo Nakli

Tüp bebek tedavisinde,  tek bir embriyo transferinin en iyi yöntem olduğunu düşünerek ilerleyebilirsiniz ancak bu durum belki de sizin başarısızlık sebebiniz olabilir. Özellikle 40 yaşın üzerindeyseniz ve daha önceki denemeleriniz başarısızlıkla sonuçlandıysa iki embriyo transferini düşünmeniz daha uygun. Bu noktada yerleştirilen embriyolarınızın yaşı, kalitesi ve miktarı önemlidir. Birden fazla embriyo nakletme kararı tamamen tıbbi bir işlem olacaktır. Embriyo transferlerinden sonra yatak istirahati doğru bir yöntem değildir. Rahat bir şekilde oturmak veya dik durmak sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Yazar: ruhusar

1 thought on “Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Artırmak Mümkün

    […] Tüp bebek sürecine psikolojik hazırlık çok önemlidir. Tüp bebek tedavisine karar veren çiftlerin çoğu tedavi sürecinde psikolojik sorunlarla karşılaşır. Tedavi sonucunu etkileyen sorunlarla başa çıkmanın yolu ve psikolojik hazırlık süreci hakkında aşağıdaki yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir