İlişkiye Giremeyen Kadınlar Ne Hisseder?

İlişkiye giremeyen kadınlar , özellikle toplumsal baskılar ve yetiştirme tarzı nedeniyle cinselliğe yabancı kalmışlardır, bu olay evlendikten sonra da cinsellikte eksik kalmalarına yol açar. Cinselliğe uzak kalan kadınların ortak sorunlarından birisi ilişkiye girememektir. Vajinismus gibi çeşitli rahatsızlıkların yaşanabildiği bu tür durumlarda, kadınların psikolojik olarak güçlü olması ya da destek alması gerekir.

İlişkiye Giremeyen Kadınlar Bu Tür Durumlarda Ne Hisseder?

İlişkiye giremeyen bir kadının ilk olarak hissettiği şey yetersizliktir. Özellikle evliliklerde eşi ile birlikte olamayan bir kadın, kendisini bu konuda eksik hissedeceği gibi giderek öz güvenini yitirir. Eşine karşı kendini küçük görmeye ve yetersiz olarak değerlendirmeye başlayan bir kadın, ilişkiye de çok farklı sorunlar yaşayacaktır.

Evlilikte çiftleri birbirine bağlayan en önemli şey cinsel ilişki olurken, çiftlerin ilişkiye girememesi ve bunun kadın kaynaklı olması evliliğin dahi noktalanmasına neden olabilir. Cinsel ilişkiye giremeyen kadınlar için en büyük tehlikelerden birisi de budur.

Aldatılma Korkusu

İlişkiye giremeyen kadınlar, eşinin tatmin olamaması nedeniyle kendisini aldatacağını düşünür. Bu çiftler arasında güvensizlik yaratacağı gibi çeşitli problemlerin yaşanmasına da zemin hazırlar. Bu tür durumlarda çiftler arasında güvenin, sevginin gereğinden daha fazla olması sorunları çözebilir. Kadınların bu tip duygulara kapılmaması adına eşinin ona yardımcı olması, sürecin daha kolay atlatılmasını sağlayacaktır. Psikolojik ya da bedensel sebeplerden dolayı ilişkiye giremeyen çiftlerin, uygun tedavi yöntemlerini deneyerek bu sorunu aşması mümkündür. Bu nedenle ilişkiye giremeyen kadınlar için bu durumu kabullenmek, eş desteği alarak uygun bir tedavi yöntemi ile sorunu yenmek en uygun yöntemdir.

Yazar: ruhusar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir