Erkekler Vajinismus Olursa Ne Hisseder?

Erkekler vajinismus ile karşılaşınca çeşitli hislere kapılabilir. Vajinismus, kadınların evlilik dönemine kadar çoğu zaman farkında olmadığı bir sorundur. Bu durumun farkında olan kadınlar ise evlilik dönemine kadar çoğu zaman bu sorundan söz etmeyi sevmez. Bu nedenle de ilk ilişki sırasında genelde erkekler, eşinin vajinismus olduğu gerçeği ile tanışır.

Vajinismus Tedavi Edildikten Sonra Tekrar Yaşanır mı?

Vajinismus, kadınların cinsel ilişkiye girememesi olarak tanımlanmaktadır. Vajinismus hakkında merak edilenler arasında vajinismus tedavi edildikten sonra tekrar yaşanır mı yer alsa da tedavi olan ve tedaviyi başarılı bir şekilde uygulayan bir kadın için vajinismusun tekrarlaması söz konusu değildir. Bu tür durumlarda tedavinin amacı, kişilerin sorunsuz bir şekilde cinsel ilişkiye girmesidir.

Vajinismusta Erkeklerin Yapacakları

Vajinismus sorunu yaşayan bir kadın için erkeğin öncelikli görevi, eşine yardımcı olmaktır. Kadınlar için aşılması oldukça zor bir rahatsızlık olan vajinismus, erkeğin yardımcı olmaması ya da bu durum nedeniyle eşini suçlaması halinde giderek içinden çıkılmaz bir hale gelir. Bu nedenle de vajinismusta erkeklerin yapacakları ilk şey, anlayışlı olarak eşinin bu sorunu yenmesinde ona yardımcı olmaktır.

Yazar: ruhusar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir