Erkekler Vajinismus ile Karşılaşınca Ne Hisseder?

Erkekler vajinismus ile karşılaşınca çeşitli hislere kapılabilir. Vajinismus, kadınların evlilik dönemine kadar çoğu zaman farkında olmadığı bir sorundur. Bu durumun farkında olan kadınlar ise evlilik dönemine kadar çoğu zaman bu sorundan söz etmeyi sevmez. Bu nedenle de ilk ilişki sırasında genelde erkekler, eşinin vajinismus olduğu gerçeği ile tanışır. Bu soruna karşı, erkeklerin tepkileri de oldukça farklıdır. Çoğu zaman farklı problemleri beraberinde getirecek olan bu durum, çözümün de en can alıcı noktalarından birisidir. Zira kadının bu sorunu yenebilmesi adına eşinin desteğine ihtiyacı vardır. Eşin destek olmaması ise problemin daha da büyümesine yol açar.

Erkekler Vajinismus ile Karşılaşınca Nasıl Tepki Verir?

Cinsellik noktasında kendisini yetersiz hisseden ve ilişkiye girmek istemeyen erkekler için bu durum aynı zamanda fırsat yaratır. Çiftler, karşılıklı olarak ilişkiye girmemeyi tercih etse de bu sağlıklı bir birliktelik olmayacağından dolayı ileriye doğru sorunlar yaratacaktır.

Vajinismusa karşı gösterilen diğer bir tepki ise serttir. Kadınlara yönelik baskı kurmak isteyen erkekler, zorla ilişkiye girmeyi isteyebilir. Bu tür durumlarda ise kadınların sorununu yenmesi pek mümkün olmaz. Üstelik gereksiz bir şekilde kurulan baskı, sorunların artmasına yol açabilir. Kadınların sorunu yenmesindeki en büyük engel olan dönem de erkeklerin baskın olarak bu soruna karşı tepki gösterdiği dönemdir.

Erkeklerin vajinismus için olumlu duygular da hissedebilmektedir. Özelikle eşini çok seven ve onun hiçbir şekilde kırılmasını istemeyen eşler, vajinismuslu kadınlara karşı daha nazik, saygılı ve sevgi dolu yaklaşır. Genelde bu tür durumlarda olan çiftler tedaviye de açık olduğundan dolayı vajinismusun çözülmesi de kolaylaşır.

Yazar: ruhusar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir